KONST / Litografier / Färglitografi 13491218
*
nr 1349 1218
Ursula Krause-Oehme
(f. 1932), Sverige
Färglitografi, 2 st, Ursula Krause-Oehme (f. 1932), Signerad. Motivet: 42x51 cm
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2020
kl 20:19:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 16:02:15
1
150 kr
25/9 16:03:50
1
200 kr
27/9 21:07:47
2
Vinnande bud
27/9 21:08:51
2
justering av budtak
27/9 21:40:44
1
300 kr
27/9 21:40:44
2
350 kr (Budbetjänt)
28/9 11:17:25
1
400 kr
28/9 11:17:25
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ursula Krause-Oehme
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
Läs mer om Ursula Krause-Oehme
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ursula krause-oehme
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Ursula Krause-Oehme
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ursula Krause-Oehme
nr 1349 1218
Ursula Krause-Oehme
(f. 1932), Sverige
Färglitografi, 2 st, Ursula Krause-Oehme (f. 1932), Signerad. Motivet: 42x51 cm
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/9 16:02:15 | 1 | 150 kr |
| 25/9 16:03:50 | 1 | 200 kr |
| 27/9 21:07:47 | 2 | Vinnande bud |
| 27/9 21:08:51 | 2 | justering av budtak |
| 27/9 21:40:44 | 1 | 300 kr |
| 27/9 21:40:44 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 28/9 11:17:25 | 1 | 400 kr |
| 28/9 11:17:25 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ursula Krause-Oehme
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.Läs mer om Ursula Krause-Oehme
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ursula krause-oehme
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



